דף הבית | קריאה וכתיבה | לימוד חשבון | דפי עבודה | תגובות גולשים | למידה והתנהגות | ספרי-ילדים שלי | צור קשר |
קישורים
שלומדים - לימוד לילדים
דף הבית > קריאה וכתיבה > ללמד קריאה > לימוד קריאה במצגות ב-25 שיעורים > שיעור קריאה 9
מס' מבקרים: 385910
שיעור קריאה 9

שיעור קריאה 9

לצפייה במצגת של שיעור 9


שיעור 9 הוא שיעור קצר, אבל אנו לומדים דבר חשוב, ולכן לא הוספתי לו דברים חדשים נוספים.

רצוי לחזור על שיעור 8 לפני השיעור.

פעמים רבות קורה שמדברים על מושג מסוים בתוך הסבר, כאילו הוא ברור. אם אשאל ילדים אם הם יודעים מה זה משפט, הם יענו ב"כן" ברור. אבל אם שואלים אותם – אם כן מה זה משפט? יסתבר לרוב שהם אינם יודעים. התשובה שלהם בדרך כלל דומה לתשובה של דני, בציור בצד. מסתבר אם כן, שאינם יודעים גם מה זאת מילה, וכדאי להראות להם. הילדים אומרים שהם יודעים מה זה משפט, אולי כי הם שמעו את המילה הרבה פעמים . את נושא המשפט לומדים בכיתות גבוהות יותר של ביה"ס היסודי. אבל אנחנו נלמד אותו בצורה שטחית, כבר עכשיו. "משפט הוא כמה מילים שאומרות ביחד משהו."

חשוב לברר אם הילד מבין את המושגים שמשתמשים בהם; מורים מדברים על המושגים "אפס" ו-פחות" ויש ילדים שלא הסבירו להם את זה בבית. הם נשארים מבולבלים מעט, מוסחים ולא מרוכזים כי הם מנסים לחשוב במה מדובר, ובעיקר, מאבדים ביטחון ביכולתם לעומת ילדים אחרים. בינתיים השיעור ממשיך הלאה, והילד לא עקב ולא למד.

חשוב לוודא שכל מושג שמדברים עליו בזמן הלימוד, הוא ברור. לפעמים הבעיה היא רק סמנטית, אבל גורמת לכישלון ולתחושה לא נעימה. לדוגמה, השאלה: "איזה מספר בא אחרי 4?" אם אחרי, אז המספר אולי מאחוריו, כמו בתור בקופת חולים. והמספר שמאחורי 4 בתור של המספרים, 1 2 3 4 5 6 7 8 – הוא דווקא 3. פעמים רבות אין בעיה בתפיסה החשבונית של הילד, אך המילים והמושגים שלא הובהרו, מבלבלים אותו. קל יותר אם מבהירים, לפחות בפעמים הראשונות – "איזה מספר בא אחרי 4, כלומר איזה מספר אנחנו אומרים אחרי שאמרנו 4, בספירה". לפני שאנחנו אומרים 4, מה אומרים קודם?". לפני – או לפניו בתור? מבלבל.

בשיעור זה למדנו גם את סימן הפיסוק הראשון: נקודה בסוף משפט. "הנקודה אומרת לנו לעצור, לעשות הפסקה בקריאה, כי גמרנו להגיד מה שהי הלנו להגיד במשפט." בהמשך נשתמש הרבה בנושא של נקודה בסוף משפט לצורך קריאה מוטעמת והבנת הנקרא.שיעור קריאה 10 (שיעור קריאה 10)

ינשוף


לימוד קריאה במצגות ב-25 שיעורים
שיעור קריאה 1
שיעור קריאה 2
שיעור קריאה 3
שיעור קריאה 4
שיעור קריאה 5
שיעור קריאה 6
שיעור קריאה 7
שיעור קריאה 8
שיעור קריאה 9
שיעור קריאה 10
שיעור קריאה 11
שיעור קריאה 12
שיעור קריאה 13
שיעור קריאה 14
שיעור קריאה 15
שיעור קריאה 16
שיעור קריאה 17
שיעור קריאה 18
שיעור קריאה 19
שיעור קריאה 20
שיעור קריאה 21
שיעור קריאה 22
שיעור קריאה 23
שיעור קריאה 24
שיעור קריאה 25
האתר מוקדש לזכר אבי משה אגוזי ז"ל